• Raks-ı Hürrem
  İhtiraslı, cazibeli, manen güçlü bir insan. Bir köle Yönetmek isteyen bir köle. En ihtişamlı imparatorluğun en ihtişamlı padişahını yöneten bir köle. Onun Padişah için yaptığını hayal ettiğimiz dans nasıl olurdu? Danstaki karakter kişinin kendi içinde başlar. Bir çeşit beden dili olarak, dans duyguların ve düşüncelerin yansımasıdır. Gözlerimizi kapatıp mühteşem yüzyılda Aleksandra olduğumuzu hayal edelim ve Hürrem’e dönüşelim.
  sliderimage1
 • Oryantal Dans Atölyeleri
  Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. Dansın dünya’da bilinen genel adı “Belly Dance” iken, Mısır’da “Raks Sharki”, Fransa’da “dance du ventre” (göbek dansı demektir), Yunanistan’da ” Cifte telli”, Ortadoğu ülkelerinde ise “danse oriantale” yada “oryantal” adları ile tanımlanır.
  sliderimage2
 • Modern Dans Atölyeleri
  Hiç kuşkusuz ki beden bilinci, insanın en geniş bilinç alanıdır ve kişinin yaşamı bir bakıma bedenin yaşamıdır. Bu yüzden de erken yaşlarda beden farkındalığını arttırmak üzerine yapılan çalışmalar, ilerleyen zamanlarda kişinin hem fiziksel, hem de ruhsal sağlığını geliştirip bütünleştirmesini sağlar.
  sliderimage3
 • Flamenko Dans Atölyesi
  Partner zorunluluğu yoktur. Derslerimize hem bayanlar hem de baylar katılabilir. Flamenko kurlarımız Sevillanas ile başlamaktadır. Sevillanas kuru bitiminden sonra Flamenkoya özel dans ayakkabıları gerekmektedir. İlk kur bitimine kadar temiz ayakkabı ve rahat kıyafetlerle gelmeniz tavsiye edilir. Dans salonumuz Flamenko dersine özel olarak dizayn edilmiştir.
  sliderimage4

İhtiraslı, cazibeli, manen güçlü bir insan. Bir köle Yönetmek isteyen bir köle. En ihtişamlı imparatorluğun en ihtişamlı padişahını yöneten bir köle.

Onun Padişah için yaptığını hayal ettiğimiz dans nasıl olurdu?

Danstaki karakter kişinin kendi içinde başlar. Bir çeşit beden dili olarak, dans duyguların ve düşüncelerin yansımasıdır.

Gözlerimizi kapatıp mühteşem yüzyılda Aleksandra olduğumuzu hayal edelim ve Hürrem’e dönüşelim.

İhtiras, cazibe ve güç yetenek değildir, herkesin içinde gizlidir.

Görev: onu keşfetmek!

Hürrem’in parmak zilleri var mıydı? Bilemiyoruz. Ama bizim var!

Hürrem sonsuz bir hikaye… Bedenlerimizden memnun olmak, maddi ve manevi varlığımızdan zevk almaksa bizim bu dersteki nihayi amacımız.

Osmanlının ihtişamlı hayatının bedene ve ruha mistik ritimlerle geçişi, bir kölenin padişahın gözdesi haline gelişidir Hürrem dansı. Dansın karakteri sizi başka bir âleme götürüp başka bir kimliğe atar.

Bir masal dünyasının büyülü atmosferini veren Hürrem Dansı cazibe, tutku ve hayal duygusunu bedeninizin her bir hareketinde ruhunuza işleyecek.

Hürrem bir kadının endamı ile ritmi vücuduna milim milim işlemesinin sonucunda kendini baştan yaratmış, bir köle iken padişahın sultanı olmuş Tarihe ismini yazdırmış bir kadındır.

Dans atölyemizdeki amacımız sizlerin içinde saklı kalmış Hürremi ortaya çıkartmak ve Hürrem dansının her bir ezgisini bedeniniz ile müziğe ilmil ilmik işlemektir.

Eğitim yeri : M3 Works Tünel Studyosu

Kumbaracıbaşı Yokuşu Leb-i Derya Giriş Katı Tünel / Beyoğlu


Dans Atölyesi | 2011. Tüm hakları saklıdır.